Инспектори ги проверуваат кафулињата во трговскиот центар „Мавровка“


Инспекциски контроли од Општина Центар, придружувани од полициски службеници, од изутринава ги проверуваат терасите од кафулињата во трговскиот центар ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По извршениот инспекциски надзор на угостителски објекти со кој се утврдува легалноста на поставена урбана опрема надвор од деловен објект, Општина Центар ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во рамките на акцијата што Општина Чаир ја поведе за отстранување на терасите поставени без дозвола во Старата скопска чаршија, градоначалникот на општина ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
2 копии

Социјална заштита лани користеле вкупно 15.962 малолетни и 47.054 полнолетни корисници. Според податоците на Државниот завод за статистика, од вкупните права ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Чаир Висар Ганиу даде рок од 5 дена за газдите на ресторани и кафулиња во Старата Скопска Чаршија сами да ги отстранат терасите за кои ...
| | веќе видена | слични

Од општината посочуваат дека на нив нема да биде изречени предвидените законски казни. Иницираната акција од страна на Општина Чаир ќе продолжи да се реализира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 182 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 112 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Мафијата на ВМРО-ДПМНЕ се обидува да зададе последен удар врз судството, обвини Бојан Маричиќ од владеачката СДСМ за време на синоќешната дебата на Алсат на ...
сите 112 | | | веќе видена

Кумановските чевлари се загрижени затоа што коронавирусот се шири на италијанско тло, и велат дека каква било блокада на увозот или извозот ќе има штетни ...
сите 252 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инспектори ги проверуваат кафулињата во трговскиот центар „Мавровка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: