Жена и маж уапсени на Скопскиот аеродром


5 копии

Две лица се уапсени, а едно е приведено за постапка на граничниот премин на скопскиот аеродром „Александар Велики“ во текот на вчерашниот ден. Најпрво, во 14.45 часот, при пасошка контрола било констатирано дека лицето М.М. (52) од Битола евидира со мерка „апси“. Истата е приведена и во 18.05 часот е предадена на полициски службеници од ПС Петровец за спровод до Казнено поправната установа Идризово. Подоцна, во 19.00 часот, при пасошка контрола било констатирано дека лицето С.С. (57) од Скопје евидира со мерка „апси“. Истиот е приведен и во 20.40 часот е предаден на полициски службеници од ПС Гази Баба за понатамошна постапка. Во 18.30 часот, пак, при пасошка контрола и увид во полската виза на лицето М.Е. (26) од Косово, полициски службеници се посомневале дека истата е фалсификувана. Во периодот од 21.00 до 21.40 часот со лицето работеле инспектори од РЦ Север, по што, со потврда за предавање на лице, е предадено на инспекторите за понатамошна постапка.
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 23 и 30 часот, во полициската станица за граничен премин Табановце, на излез од Македонија од слобода е лишен 32- годишен Ц.Е од Албанија, поради сомнение дека патната исправа е фалсификувана. Во 23 и 55 часот лицето е предадено на полицијата во Куманово, за понатамошна постапка.
| | веќе видена | слични

- Местото на криминалците не им е во политиката, туку во казнено-поправниот дом Идризово. Затоа речиси половина милион Македонци го осудија на пораз СДСМ и неговите криминални и деструктивни сценарија. СДСМ ја нема поддршката од народот и покрај валканите и криминални обиди да купува гласови, рече Илиоски.
| | веќе видена | слични
6 копии

При пасошка контрола која се извршило врз лицето М.М(52) од Битола, било евидентирано како мерка апси. Истата е приведена и во 18.05 часот е предадена на плициските службеници од ПС Петровец за спроведување до Казнено поправната установа Идризво.Подоцна околу 19:00 часот, при рутинска пасошка контрола било константирано дека лицето С.С(57) од Скопје, било евидентирано како мерка апси. Истата е приведена и во 18:05 часот е предадена на плициските службеници од ПС Петровец за спроведување до Казнено поправната установа Идризово.Во 18:30 часот, исто така при пасошка контрола на лицето М.Е(26) од Косово, полициските службеници се посовнемале дека визата за Полска била фалсификувана. Во периодот од 21:00 до 21:40 часот со лицето работеле инспектори од РЦ Север, по што со потврда за предавање на лице, истото е предадено на инспекторите за понатамошна постапка.МВР
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 18 часот и 30 минути на Граничниот Премин Аеродром „Александар Велики“, при пасошка контрола и увид во полската виза на 26-годишниот М.Е. од Косово, полициски службеници се посомневале дека таа е фалсификувана. Во периодот од 21 до 21 часот и 40 минути со лицето работеле инспектори, по што со потврда за предавање на лице, е предадено на инспекторите за понатамошна постапка. Претходно истиот ден имаше уште две апсења на Александар Велики.
| | веќе видена | слични

Две апсења на Аеродромот Александар Велики во текот на вчерашниот ден. 52-годишната М.М. од Битола која евидирала со мерка Апси, вчера била приведена на аеродромот и предадена на полцииски службеници во 18 часот и 5 минути. Исто така, вчера во 19 часот на Аеродромот Александар Велики, при пасошка контрола било констатирано дека 57-годишниот С.С. од Скопје евидира со мерка „Апси“. Истиот е приведен и во 20 часот и 40 минути е предаден на полициски службеници од полицијата Гази Баба за понатамошна постапка.
| | веќе видена | слични

Останато

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 181 | | | веќе видена

Изборен молк пред утрешниот прв круг претседателски избори и предвремените локални избори во општините О хрид, Д ебар и Н ово С ело. На полноќ заврши изборната ...
сите 222 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 115 | | | веќе видена

Тројцата претседателски кандидати Блерим Река, поддржан од Алијансата за Албанците и Беса, кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова и ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жена и маж уапсени на Скопскиот аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: