За само едно деноноќие во Тетово се повредени двајца пешаци


Во овој регион, овие учесници во сообраќајот најмногу страдаат поради пребрзо возење.Изминатото деноноќие во тетовско во сообраќајни незгоди повредени се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одделението за безбедност на сообраќајот на патиштата викендов презеде мерки против појавата на брзо возење и организирање на трки во доцните вечерни часови на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на изминатата ноќ, помеѓу 22,00 до 01,30 часот на улица “Митрополит Теодосиј Гологавов“ од страна на Одделението за безбедност на сообраќајот на ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 323 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус ...
сите 219 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 293 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 123 | | | веќе видена

Српскиот фолк-пејач Шабан Шаулиќ ќе биде погребан во Алејата на заслужни граѓани во Белград. Пејачот ќе почива покрај актерот Небојша Глоговац кој почина во ...
сите 205 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 179 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 106 | | | веќе видена

Против петмина осомничени за „крвавиот четврток“, Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка, а меѓу нив е и поранешниот премиер, Никола Груевски. ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За само едно деноноќие во Тетово се повредени двајца пешаци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: