Полицијата врши притисок: Граѓаните спречени да дојдат кон Скопје пред протестот кој почнува во 18 часот (ФОТО)


Речиси сите влезови кон Скопје се блокирани, поради вонредните контроли кои ги прават врз возилата. Пред протестот кој во 18 часот треба да се одржи кај ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во 18 часот пред македонското Собрание ќе се одржи протест против уставните измени и за зачувување на уставното име. „Бојкотирам уставни измени" е ...
| | веќе видена | слични

Вечерва пред Собранието во центарот на Скопје ќе се одржи протест против уставните измени согласно Договорот од Преспа. Иницијатор на протестот е движењето ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
2 копии

Интернет движењето #БОЈКОТИРАМ кое не е поврзано со политички партии и политичари денешниот протест со почеток во 18 часот пред Собранието го организира како ...
| | веќе видена | слични

Сите што се пријавија за превоз ќе бидат контактирани и имаме обезбеден превоз. Оние кои не се пријавија а сакаат да присуствуваат дојдете на местата кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата врши притисок: Граѓаните спречени да дојдат кон Скопје пред протестот кој почнува во 18 часот (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: