ВЛЕГОЛ ПРЕКУ КУПАТИЛО И ГО ПРОНАШОЛ КЛУЧОТ: Tешка кражба во Радовиш

преку надворешните скали од катот на куќата крадецот влегол во купатилото кое не било заклучено, го пронашол клучот од влезната врата, влегол и без да изврши пребарување од фиока во кујната ги одзел парите и избегал Вкупно 16.800 евра и околу 100.000 денари се украдени вчера од куќа во Радовиш, соопшти полицијата. Кражбата ја извршило засега непознато лице меѓу 16:30 до 17:00 часот во куќата на Љ.Б.
| | веќе видена | слични

НК за КР при ПС ОН-Радовиш поднесе кривична пријава против И.М. (52) од с.Калуѓерица, за сторено кривично дело “неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрснувачки материи“. На 02.04.2017 година по претходно добиена Наредба од Основен суд Радовиш, извршен е претрес кај пријавениот, при што се пронајдени и одземени два куршума калибар 7,62 мм и еден куршум калибар 9 мм. Loading...
| | веќе видена | слични

Вкупно 16.800 евра и околу 100.000 денари се украдени вчера од куќа во Радовиш, соопшти полицијата. Кражбата ја извршило засега непознато лице меѓу 16:30 до 17:00 часот во куќата на Љ.Б.(46) кој го пријавил случајот. Според Љ.Б., преку надворешните скали од катот на куќата крадецот влегол во купатилото кое не било заклучено, го пронашол клучот од влезната врата, влегол и без да изврши пребарување од фиока во кујната ги одзел парите и избегал. Се преземаат мерки за негово пронаоѓање.
| | веќе видена | слични

Непознат сторител извршил тешка кражба во петокот попладне во куќа во Радовиш, сопственост на Љ.Б.(46). Крадецот преку надворешните скали од катот на куќата влегол во купатилото кое не било заклучено, го пронашол клучот од влезната врата од катот на куќата, влегол внатре и без да изврши пребарување од фиока во кујната одзел 16.800 евра и околу 100.000 денари, а потоа го напуштил лице местото. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена | слични

Останато

На повеќето рочишта на СЈО адвокатот на екс министерот за транспорт Миле Јанакиески и поранешниот генерален секретар на владата Кирил Божиновски, Еленко ...
сите 398 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 242 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. Поради појава на магла намалена видливост до 50 метри има на патниот правец Тетово ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЛЕГОЛ ПРЕКУ КУПАТИЛО И ГО ПРОНАШОЛ КЛУЧОТ: Tешка кражба во Радовиш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: