Цимерот на Игор - Рамбо: Може живи да ве одере, секој ден правеше по 5.000 стомачни

11 копии

Деветнаесет полицајци, падобранци и специјалци во Италија трагаат со сите расположливи средства и полициски кучиња, по 41-годишниот Игор Вацлавиќ од Србија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Србинот познат како Игор-Рамбо по кој трага полицијата во Италија, откако убил сопственик на локал и чувар, е опколен од тимови на специјалците, падобранците и ...
| | веќе видена | слични

Потерата по “Рамбо” од Србија трае со денови, а Игор за влакно ѝ се извлекува на полицијата. Сепак, ни 19 полицајци не биле доволни да го фатат Србинот, кој ...
| | веќе видена | слични

Италијанската полиција го бара Игор Вацлавиќ, повеќе од две недели, а неговиот поранешен затворски цимер за тамошните медиуми раскажа приказна за човекот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деветнаесет полицајци, падобранци и специјалци во Италија трагаат со сите расположливи средства и полициски кучиња, по 41-годишниот Игор Вацлавиќ од Србија, ...
| | веќе видена | слични

Потерата по убиецот, 41-годишниот Игор Вацлавиќ, побегнатиот Рамбо или Игор Србинот, како што го нарекуваат италијанските медиуми, ни по две седмици не дала ...
| | веќе видена | слични

Останато

Хаотично известување на институциите на системот во врска со синоќешната сообраќајна трагедија во која едно лице го загуби животот, а 26 лица се повредени, ...
сите 255 | | | веќе видена

Голем гест на Лука Дињ, левиот бек на Барселона без страв веднаш истрчал на улица по терористичкиот напад на Ла Рамбла за да им помогне на повреденитеМинатата ...
сите 459 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 140 | | | веќе видена

Немам забелешка на постапката на СЈО, вели Љупчо Палевски, откако завчера по околу 20 часа поминати во полициска станица беше на распит и во Специјалното јавно ...
сите 136 | | | веќе видена

Убиството на контроверзниот бизнисмен и поранешен затворски осуденик Дилавер Бојку-Леку во понеделникот, додека седел во ресторанот „Аква блу“ на струшкото ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цимерот на Игор - Рамбо: Може живи да ве одере, секој ден правеше по 5.000 стомачни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: