Полицијата со гумени куршуми и созлавец против стотиците илјади демонстранти во Хонг Конг (ВИДЕО)


Повеќе луѓе се повредени , а на социјалните мрежи се објавуваат слики од демонстранти со крвави лица. Полицијата почнала да ги разбива демонастрантите во ...
| | веќе видена | слични

Најбогатиот човек во Хонг Конг, Ли Ка-Шинг, вети дека ќе ги плати школарините за еден клас на студенти преку неговата добротворна фондација. Фондацијата „Ли ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Снимка од десетици илјади луѓе во Хонг Конг како се тргнуваат да направат простор за амбулантно возило стана хит на социјалните мрежи. Снцената на десетици ...
| | веќе видена | слични

Полуавтономниот град Хонг Конг го тресат протести по контроверзниот закон за екстрадиција со кој им се дозволува на осомничените да бидат вратени во Кина за ...
| | веќе видена | слични

Се чини дека полека, но сигурно на луѓето им станува јасно дека за да дојдеме до некои поголеми удобности сме се откажале од дел од приватноста, но ако има ...
| | веќе видена | слични

Вонг беше еден од лидерите на протестите во 2014 година и помина два месеци во затвор под обвинение поврзанo со овие протести Активистот за демократија, Џошуа ...
| | веќе видена | слични

Владата на Хонг Конг вчера им се извини на граѓаните поради спорниот закон за екстрадиција на граѓаните во Кина, закон кој предизвика масовни улични протести ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на Хонг Конг се извини поради спорниот закон за екстрадирање граѓани на кинеските власти, што предизвика масовни улични протести во текот на изминатава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стотици илјади лица излегоа денеска на протестен марш низ улиците на Хонг Конг, за да го искажат своето незадоволство од одлуката на властите на овој автономен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта и опозицијата се уште на црвените линии за Законот за јавно обвинителство.  Противуставен и неприфатлив предлог , вака го оцени лидерот на ВМРО ДПМНЕ, ...
сите 349 | | | веќе видена

Помошник тренер на хрватската ракометна репрезентација Хрвоје Хорват, најавувајќи го полуфиналниот натпревар на Европското првенство против Норвешка, кој е ...
сите 262 | | | веќе видена

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 333 | | | веќе видена

Законот за забрана за увоз на отпад наиде на собраниска блокада. Откако го помина комисискиот филтер, предлог-законот се прескокнува од дневнот ред на ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата со гумени куршуми и созлавец против стотиците илјади демонстранти во Хонг Конг (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: