Повторно солзавец и гумени куршуми против демонстрантите во Хонгконг

Кризата е предизвикана од напорите на лидерката Кери Лем за усвојување во парламентот на контроверзниот закон за екстрадиција. Доколку биде усвоен, законот ќе ...
| | веќе видена | слични

Лидерката на Хонгконг Кер Лам даде искрено извинување за нејзиното справување со предложените мерки за екстрадиција, но сепак ги игнорираше повиците од ...
| | веќе видена | слични

Група верници присуствуваат на миса во Богородичната црква во Париз, која е прва откако готската катедрала беше зафатена со пожар пред два месеца. Француската ...
| | веќе видена | слични

Хонгконг уште еднаш покажа дека е „трн во окото“ на кинеската Комунистичка партија и нивниот лидер Си Џинпинг, откако демонстрантите ги преплавија улиците на ...
| | веќе видена | слични

Толпа на луѓе повторно излезе на улиците на Хонгконг и покрај тоа што владата одлучи да го суспендира контраверзниот закон за екстрадиција. Демонстрантите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 459 | | | веќе видена

СДСМ со марш за спас на милионите на Заев, екс премиерот бега од ТВ дуел, се дел од фактите на денот според ВМРО-ДПМНЕ. 1. СДСМ е првата партија која ...
сите 185 | | | веќе видена

Министерката за правда никако не работи според Уставот и законите, таа реши да си ја уништи својата кариера со тоа што кажа да дека биле технички грешки во ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно солзавец и гумени куршуми против демонстрантите во Хонгконг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: