Полицијата во Хонг Конг употреби и гумени куршуми против демонстрантите


Најбогатиот човек во Хонг Конг, Ли Ка-Шинг, вети дека ќе ги плати школарините за еден клас на студенти преку неговата добротворна фондација. Фондацијата „Ли ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Снимка од десетици илјади луѓе во Хонг Конг како се тргнуваат да направат простор за амбулантно возило стана хит на социјалните мрежи. Снцената на десетици ...
| | веќе видена | слични

Полуавтономниот град Хонг Конг го тресат протести по контроверзниот закон за екстрадиција со кој им се дозволува на осомничените да бидат вратени во Кина за ...
| | веќе видена | слични

Се чини дека полека, но сигурно на луѓето им станува јасно дека за да дојдеме до некои поголеми удобности сме се откажале од дел од приватноста, но ако има ...
| | веќе видена | слични

Вонг беше еден од лидерите на протестите во 2014 година и помина два месеци во затвор под обвинение поврзанo со овие протести Активистот за демократија, Џошуа ...
| | веќе видена | слични

Владата на Хонг Конг вчера им се извини на граѓаните поради спорниот закон за екстрадиција на граѓаните во Кина, закон кој предизвика масовни улични протести ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на Хонг Конг се извини поради спорниот закон за екстрадирање граѓани на кинеските власти, што предизвика масовни улични протести во текот на изминатава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стотици илјади лица излегоа денеска на протестен марш низ улиците на Хонг Конг, за да го искажат своето незадоволство од одлуката на властите на овој автономен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судењето за „Монструм' односно петкартното убиство кај Смилсковското езеро, треба да продолжи утре во Кривичниот суд. Советот на јавни обвинители вчера го ...
сите 610 | | | веќе видена

Станува збор за случајот „Монструм“, кој од државното премина во рацете на СЈО. Него го застапуваа обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски. Државниот ...
сите 695 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на гостувањето во „360 Степени“ на Алсат-М, тврдеше дека никогаш не кажал дека додека премиерот Зоран Заев е ...
сите 231 | | | веќе видена

Синдикатот на Клинички центар го поддржува протестот под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“ организиран од Асоцијацијата на специјализанти и ...
сите 170 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари од Алијансата за Албанците во општинскиот Совет ја презеде контролата од СДСМ и ДУИ.Нов претседател на Советот на ...
сите 79 | | | веќе видена

Врската меѓу двајца припадници на ист хороскопски знак може да биде или совршена, или вистинска катастрофа. Секако дека нема двајца идентични припадници на ...
сите 165 | | | веќе видена

ВМРО ДПМНЕ предлага да се формира Анкетна комисија која што ќе има задача да истражи како се трошеле парите во изминатите четири години во Специјалното јавно ...
сите 282 | | | веќе видена

Барањето за укинување на мерката притвор за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е доставено до Судот и очекуваме до петок, кога истекува ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата во Хонг Конг употреби и гумени куршуми против демонстрантите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: