Намерните или ненамерни грешки – причини за сообраќајни несреќи кај младите возачи

„Младите возачи и возачите почетници се најранлива категорија учесници во сообраќајот, но и најчесто грешат во него. Грешките се непромислени и ненамерни, ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

Во текот на вчерашниот ден, 7 јуни, пајак-службата кренала 70 непрописно паркирани возила, соопшти Министерството за внатрешни работи. Исто така, вчера се ...
| | веќе видена | слични

Во текот на изминатиoт ден (07.06), на подрачјето на Сектор за внатрешни работи Скопје се случиле 11 сообраќајни незгоди од кои две со тешки телесни повреди, ...
| | веќе видена | слични
12 копии
4 копии
повеќе

Останато

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус ...
сите 219 | | | веќе видена

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 296 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 123 | | | веќе видена

Српскиот фолк-пејач Шабан Шаулиќ ќе биде погребан во Алејата на заслужни граѓани во Белград. Пејачот ќе почива покрај актерот Небојша Глоговац, кој почина во ...
сите 207 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 179 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 106 | | | веќе видена

Против петмина осомничени за „крвавиот четврток“, Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка, а меѓу нив е и поранешниот премиер, Никола Груевски. ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намерните или ненамерни грешки – причини за сообраќајни несреќи кај младите возачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: