САКАЛЕ ДА ГО СМИРАТ, ИМ ВРАТИЛ СО КАМЕЊА: Велешки полицаец падна во безсознание после удар во глава

Полицаецот бил удрен со камен во главата за време на интервенција во која биле вклучени повеќе полициски службеници. Набргу после нападот бил пренесен во болница Без свест останал велешки полицаец за време на поголемо нарушување на јавниот ред и мир во градот. Полицаецот бил удрен со камен во главата за време на интервенција во која биле вклучени повеќе полициски службеници. Набргу после нападот бил пренесен во болница, каде е задржан на лекување . МВР соопшти дека полицискиот службеник забележал како непознатото лице се обидувало со каменот да удри друг полициски службеник. Со цел да го спречи во намерата, полицискиот службеник го фатил за двете раце, но тоа успеало да се оттргне и со каменот го удрило него во пределот на главата . По преземените мерки и активности утврден бил идентитетот на лицето. Се работи за Б.З.
| | веќе видена | слични
5 копии

Еден Канаѓанец со нож нападна полицаец на аеродромот во градот Флинт во американската сојузна држава Мичиген, инциднет кој Федералното истражно биро (ФБИ) го истражува како акт на тероризам. Амор Фтухи (50), кој наводно пред нападот извикал „Алах акбар“, е обвинет за кривично дело насилство на меѓународен аеродром, се наведува во соопштението на американскиот државен обвинител Даниел Лемиш. Фтухи е обвинет дека со нож го нападнал поручникот Џеф Невил на Меѓународниот аеродром Бишоп. - Тој во аеродромот влегол со две торби, но не во својство на патник, изјави специјалниот агент на ФБИ, Дејвид Гелиос. Според обвинението. Фтухи на аеродромот се задржал околу 40 минути, а потоа го нападнал Невил. - Тој некое време бил во тоалет, каде ги оставил двете торби. Излегол, извадил нож и извикувајќи Алах акбар со нож го прободел поручникот Невил во вратот, посочи Гелиос. Во обвинението се наведува и дека Фтух исто така изјавил: „Вие убивате луѓе во Сирија, Ирак и Авганистан и сите ќе умреме“.
| | веќе видена | слични

Канаѓанец со нож проподил полицаец на аеродромот во градот Флинт во американската сојузна држава Мичиген. Според обвинението, напаѓачот пред нападот извикал „Алах акбар“ па го извадил ножот и го прободил полицаецот во вратот. Федералното истражно биро случајот го третира како тероризам.
| | веќе видена | слични

Амор Фтухи (50), кој наводно пред нападот извикал „Алах акбар“, е обвинет за кривично дело насилство на меѓународен аеродром, се наведува во соопштението на американскиот државен обвинител Даниел Лемиш. Фтухи е обвинет дека со нож го нападнал поручникот Џеф Невил на Меѓународниот аеродром Бишоп. – Тој во аеродромот влегол со две торби, но не во својство на патник, изјави специјалниот агент на ФБИ, Дејвид Гелиос. Според обвинението. Фтухи на аеродромот се задржал околу 40 минути, а потоа го нападнал Невил. – Тој некое време бил во тоалет, каде ги оставил двете торби. Излегол, извадил нож и извикувајќи Алах акбар со нож го прободел поручникот Невил во вратот, посочи Гелиос. Во обвинението се наведува и дека Фтух исто така изјавил: „Вие убивате луѓе во Сирија, Ирак и Авганистан и сите ќе умреме“.
| | веќе видена | слични

Голем инцидент се случи на меѓународниот аеродром „Бишоп“ во Флинт, Мичиген, каде еден полицаец од аеродромското обезбедување бил прободен во вратот со нож. Аеродромот е затворен на неопределено време и патниците биле итно евакуирани како мерка на претпазливост, а засега не се познати детали за инцидентот. Во соопштението на аеродромот се наведува дека сите патници се безбедни и дека треба да проверат со компаниите дали нивните летови се откажани или одложени. „Полицаецот лежеше, а вратот му крвавеше“, рекол еден од очевидците. Тој додал дека видел дека полицијата привела еден маж, како и дека покрај повредениот полицаец имало нож. Според пишувањата на американските медиуми, полицаецот е во критична состојба.
| | веќе видена | слични

Непознат сторител се обиде да заколе полицаец на аеродромот во Флинт, Мичиген, пренесоа светските агенции. Аеродромот беше евакуиран, а при тоа нема други повредени во нападот. Според првичните податоци полицаецот е во критична состојба. Тој бил нападнат со нож и добил рана во пределот на вратот. Сторителот е уапсен од други вработени на аеродромот. Локалните власти соопштија дека го испитуваат инцидентот како терористички напад.
| | веќе видена | слични
5 копии

Меѓународниот аеродром „Бишоп“ во Флинт, Мичиген, е евакуиран откако еден полицаец бил избоден со нож во врат. Аеродромот е затворен на неопределено време, а засега не се познати детали за инцидентот. Во соопштението на аеродромот се наведува дека сите патници се безбедни и дека треба да проверат со компаниите дали нивните летови се откажани или одложени. „Полицаецот лежеше, а вратот му крвавеше“, рекол еден од очевидците. Тој додал дека видел дека полицијата привела еден маж, како и дека покрај повредениот полицаец имало нож. Според пишувањата на американските медиуми, полицаецот е во критична состојба.
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера околу 18 часот биле нападнати полицајци по интервенција за нарушување на јавен ред и мир на улица Благој Страчковски во Велес. Полициски службеник од Велес бил удрен со камен по главата, откако се обидел да одбрани друг полицаец да биде нападнат. Тој го фатил напаѓачот за двете раце, но тој успеал да се оттргне и со каменот да го удри по главата. Повредениот полицаец изгубил свест, а напаѓачот побегнал во непознат правец. На повредениот полицаец му била укажана лекарска помош и бил задржан на понатамошно лекување. По преземените мерки за идентификување на напаѓачот било откриено дека станува збор за Б.З. 22 години од Велес, а полицијата во моментов трага по него и работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Полициски службеник од Полициската станица во Велес вчера при интервенција по претходно нарушен јавен ред и мир во поголем обем, бил удрен со камен по главата од страна на непознато лице. Полицискиот службеник изгубил свест, а лицето побегнало во непознат правец. На полицискиот службеник му била укажана лекарска помош во Општата болница во Велес, каде што му била констатирана телесна повреда и е задржан на лекување. МВР соопшти дека полицискиот службеник забележал како непознатото лице се обидувало со каменот да удри друг полициски службеник. Со цел да го спречи во намерата, полицискиот службеник го фатил за двете раце, но тоа успеало да се оттргне и со каменот го удрило него во пределот на главата. По преземените мерки и активности утврден бил идентитетот на лицето. Се работи за Б.З. (22) од Велес. СВР Велес презема мерки за негово пронаоѓање и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Вчера околу 18:10 часот во Велес на ул. „Благој Страчковски“, при интервенција по претходно нарушен ЈРМ во поголем обем, полициски службеник од ПС ОН Велес од страна на непознато лице бил удрен со камен по главата. Полицискиот службеник забележал како непознатото лице се обидувало со камненот да удри друг полициски службеник. Со цел да го спречи непознатото лице во намерата полицискиот службеник го фатил за двете раце, но истото успеало да се оттргне и со каменот го удрило него во пределот на главата. Полицискиот службеник изгубил свест, а лицето побегнало во непознат правец. На полицискиот службеник му била укажана лекарска помош во Општа болница Велес, каде што му била констатирана телесна повреда и е задржан на лекување. По преземените мерки и активности утврден бил идентитетот на лицето. Се работи за Б.З. (22) од Велес. СВР Велес презема мерки за негово пронаоѓање и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Крадењето на дисковите со снимките од безбедносните камери во Собранието од страна на обвинетите Сашо Марковски и Оливер Радулов било по наредба на директорот ...
сите 258 | | | веќе видена

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 88 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 181 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 180 | | | веќе видена

На 30 септември ќе имаме референдум и гласачкo-избирачка битка. Според планот увезен од странство, бој ќе бијат космополитите, кои се веќе дел од ЕУ и од НАТО, ...
сите 69 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САКАЛЕ ДА ГО СМИРАТ, ИМ ВРАТИЛ СО КАМЕЊА: Велешки полицаец падна во безсознание после удар во глава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: