Покрената истрага против ,,Жолтите елеци” кои на полицајците им викаа да се убијат


Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
| | веќе видена | слични

Француската полиција употреби солзавец против демонстрантите кои денеска се обидуваа да стигнат до зградата на Европскиот парламент во Стразбур, протестирајќи ...
| | веќе видена | слични

,,Жолтите елеци “ денеска протестираа 25. недела по ред против политиката на претседателот Емануел Макрон. Само по два дена откако тој вети дека ќе ја забрза ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Француската полиција употреби солзавец за да ги потисне демонстрантите од движењето „Жолти елеци“ кои се обидоа да стигнат до зградата на Европскиот парламент ...
| | веќе видена | слични

Француската полиција употреби солзавец за да ги спречи Жолтите елеци да дојдат до зградата на Европскиот Парламент во Стразбур.Припадниците на Жолтите елеци ...
| | веќе видена | слични

Француските „жолти елеци“ се подготвуваат за 24-ти последователен викенд на протести. Овој пат, центар на демонстрациите ќе биде Стразбур, каде што се очекува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во однос на конференцијата за печатот, Емануел Макрон го помина тестот на политичките коментатори. Но, дали тој успеа да ги убеди Французите, одговорот ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 454 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 263 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 309 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 206 | | | веќе видена

Видеосервисот за стриминг „Нетфликс“ ќе има уште една можност на доделувањето на „Оскарите“ да им ја земе главната награда на традиционалните холивудски ...
сите 163 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Хрватска во неверојатен меч стигна до победа против Германија од 25:24 и си обезбеди место во полуфиналето на Европското ракометно првенство. На дуелот кој се ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Покрената истрага против ,,Жолтите елеци” кои на полицајците им викаа да се убијат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: