Покрената дисциплинска постапка против инспекторот кој ги откри „професорските напредувањата“ на Адеми и Нухиу

Покрената е дисциплинска постапка против просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски, кој откри во јавноста дека владините функционери Арбер Адеми, Агим Нухиу и Сафет ...
| | веќе видена | слични

Доставив целокупна документација до Народен правобранител, од каде што побарав нивен претставник да биде присутен за време на комисијата. Истото ќе го побарам ...
| | веќе видена | слични

Институциите да ги применат сите законски прописи порача министерот за образование и наука по скандалот со актуелни функционери кои лажно напредување во научни ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во врска со јавното писмо од страна на инспекторот Илиевски дека извршил притисок врз него за да не ги достави забелешките од извршениот инспекциски надзор во ...
| | веќе видена | слични

-Ние сакаме реформи базирани на податоци, на кредибилни анализи од кредибилни институции. Затоа е спроведена анализата на целокупниот образовен систем од ...
| | веќе видена | слични

Левица со соопштение ја информира јавноста дека бара оставка и кривична одговорност за заканите на заменик-министерот во МВР, Агим Нухиу кон инспекторот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ново писмо напиша и објави пред јавноста просветниот инспекторот Ѓорѓи Илиевски. Овој пат писмото е наменето до директорот на Државниот просветен инспекторат, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 4 јули 2019 година на домашна адреса ми пристигнаа „заканувачки“ писмени дописи поднесени од директорот на Државниот просветен инспекторат, Томе Спироски, и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот Артан Груби во име на ДУИ побара наследникот на Катица Јанева како шеф на Специјалното јавно обвинителство да биде веднаш одбран од Советот на јавни ...
сите 211 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна ...
сите 327 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 145 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Покрената дисциплинска постапка против инспекторот кој ги откри „професорските напредувањата“ на Адеми и Нухиу

Од:
До кого (е-маил):
Порака: