Покрената дисциплинска постапка против инспекторот кој ги откри „професорските напредувањата“ на Адеми и Нухиу


Покрената е дисциплинска постапка против просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски, кој откри во јавноста дека владините функционери Арбер Адеми, Агим Нухиу и Сафет ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) го осуди односот на вработените во Министерството за образование и наука и членовите на дисциплинската комисија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Невиден скандал и криминал – вака просветниот директор Ѓорѓи Илиевски ја искоментира одлуката на Второстепената комисија за инспекциски надзор да му изрече ...
| | веќе видена | слични

Му се заканува ли на вишиот просветен инспектор, Ѓорѓи Илиевски, отказ од работа, на 6 месеци пред пензионирањето заради објавување на имињата на тројца ...
| | веќе видена | слични

Новинарите не можеа да ја следат седницата на која се одлучуваше за дисциплинската постапка за Илиевски. Претседателката на комисијата, Валерија Анастасова, на ...
| | веќе видена | слични

После одржаната средба на второстепената комисија за инспекциски надзор која реши да изрече дисциплински мерки против просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски, ...
| | веќе видена | слични

Дисциплинската комисија при Државниот просветен инспекторат утврдила дека има основи дисциплински да се казни инспекторот Ѓорѓи Илиевски и таа препорака ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Денеска на новинарите не им беше дозволен влез на седницата на дисциплинска комисија во Државен просветен инспекторат, на која се расправаше за дисциплинската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 230 | | | веќе видена

Нам ни беше тешко изминативе години со ДУИ, тие се долго време на власт, 17 години го прават своето, станале моќни, и добро е ДУИ да се реформира откако ќе ...
сите 78 | | | веќе видена

Корупцијата не познава граници, но истите се користат за прикривање на нелегално стекнатата корист. Поради тоа, неопходна е ефикасна меѓународна соработка за ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Покрената дисциплинска постапка против инспекторот кој ги откри „професорските напредувањата“ на Адеми и Нухиу

Од:
До кого (е-маил):
Порака: