Кадетите во Струга почнаа со подготовки за СП

Аргентинскиот фудбалски стратег покажа дека не заборавил како со топката и по 11 години по пензионирањето од активното играње, Тотнем објави интересен видео ...
| | веќе видена | слични

„Газета дело Спорт“ излезе со две варијанти кои ќе му бидат на располагање на Сари во однос на тоа како да изгледа почетниот состав на италијанскиот првак со ...
| | веќе видена | слични

Акцентот е ставен на подобрување на физичката подготовка, а како што ќе минуваат деновите сѐ повеќе внимание ќе им посветуваме и на работата со топка, на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Завршува кариерата на првиот човек на Зоран Заев, Катица Јанева, велат до ВМРО ДПМНЕ. Нејзиното приведување требаше да се случи уште првиот ден. Таа е само ...
сите 493 | | | веќе видена

Македонската економија е пред тотален колапс. Економијата во Република Македонија e жртва на криминалот и корупцијата на власта предводена од Заев. Во моментов ...
сите 244 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 189 | | | веќе видена

Кога пред неколку дена американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе и понуди на Данска да им го продаде Гренланд на САД, во јавноста се мислеше дека ...
сите 144 | | | веќе видена

Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кадетите во Струга почнаа со подготовки за СП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: