За ново име и влез во НАТО и ЕУ, 10 отсто повеќе граѓани од оние кои се против!


Десет отсто повеќе граѓани се за влез во НАТО и ЕУ под името Северна Македонија, во однос на оние кои се против, откри во вчерашното вклучување во „Топ тема“ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералниот секреатер на НАТО, Јенс Столтенберг утре на свечен настан и официјално ќе му ја врачи поканата за членство на Македонија во Алијансата на премиерот ...
| | веќе видена | слични

Координаторот за НАТО, Стево Пендаровски во гостувањето на Топ тема на Телма откри дека во поканата ќе бидеме ословени како Поранешна Југословенска Република ...
| | веќе видена | слични

Координаторот за НАТО, Стево Пендаровски вечерва гостуваше во емисијата „Топ тема“ на Телма телевизија каде откри дека според најновите анкети правени од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев минатата година во телевизиско интервју со повеќе новинари од македонските телевизии ветуваше влез на Македонија во НАТО Алијансата без ...
| | веќе видена | слични

Интересна мапа на светот се врти на социјалните мрежи на која со зелено се обележани државите кои не признаваат како Република Македонија! На мапата што се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 143 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија. Друга партија немаме. Ова не се избори, не одлучуваме за некој поединец, одлучуваме за нашата ...
сите 92 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За ново име и влез во НАТО и ЕУ, 10 отсто повеќе граѓани од оние кои се против!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: