Дел од Бутел и Карпош утре без струја

5 копии

Без електрична енергија утре од 6.30 до 7.30 часот ќе останат корисниците од Момин Поток, дел од булеварот „Босна и Херцеговина“ и дел од потрошувачите во Визбегово. Како што информира РЦУК на Град Скопје, прекините се поради технички зафати во електромрежата.
| | веќе видена | слични

Утре /26.05.2016 година, четврток/ во 11 часот во Салата на Советот на Град Скопје (барака број 13) градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, ќе им додели пофалници и благодарници на претставници од спортските екипи од 29 средни училишта од Скопје, за постигнатите успеси во средноучилишните лиги на Град Скопје, за учебната 2015/2016 година. Пофалници ќе бидат доделени за освоени пехари и медали во натпреварите од средноучилишните лиги на ниво на Скопје и на државно ниво, а благодарници ќе бидат доделени на преостанатите учесници во лигите.
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕВН Македонија АД, соопшти дека на ден 26.05.2016 година ( четврток ) без електрична енергија ќе останат делови од улици во општините Шуто Оризари, Центар и Сарај. Во време од 9.30 до 15 часот без струја ќе бидат улиците: Нов Живот, Дринска, Вашингтонска и Виничка во општина Шуто Оризари. Од 9 до 13 часот без струја ќе биде дел од улицата Ганчо Хаџипанзов во општина Центар. Без струја во време од 9.30 до 15 часот ќе биде и селото Долна Арнакија во општина Сарај.
| | веќе видена | слични
7 копии

Без електрична енергија утре од 09.30 до 15 часот ќе останат корисниците од село Долна Арнакија во општина Сарај, како и дел од корисниците од улиците "Дринска", "Виничка", "Вашингтонска" и "Нов живот" во општина Шуто Оризари. РЦУК по известување од ЕВН Македонија АД соопшти дека утре без електрична енергија од 09:30 до 11 часот ќе останат корисниците од ул. „Франц Прешерн“ во општина Карпош, од 10 до 11:30 часот корисниците од ул. „Александар Урдаревски“ ББ- м.в. Езеро во општина Бутел, а од 9 до 12 часот, дел од корисниците од ул. „Мариовска“ и ул. „3“ во општина Кисела Вода.
| | веќе видена | слични
2 копии

РЦУК по известување од ЕВН Македонија АД соопшти дека утре без електрична енергија од 09:30 до 11 часот ќе останат корисниците од ул. „Франц Прешерн“ во општина Карпош, од 10 до 11:30 часот корисниците од ул. „Александар Урдаревски“ ББ- м.в. Езеро во општина Бутел, а од 9 до 12 часот, дел од корисниците од ул. „Мариовска“ и ул. „3“ во општина Кисела Вода.
| | веќе видена | слични

Центарот за управување со кризи информира дека без струја утре ќе останат: Од 09.30 до 15.00 часот, корисниците од село Долна Арнакија . ( општина Сарај ), како и дел од корисниците од улиците: Дринска, Виничка, Вашингтонска и Нов Живот ( општина Шуто Оризари ); Од 09.30 до 11.00 часот, корисниците од ул. Франц Прешерн, (општина Карпош); Од 10.00 до 11.30 часот, корисниците од ул. Александар Урдаревски ББ- м.в. Езеро ( општина Бутел ); Од 09.00 до 12.00 часот, дел од корисниците од ул. Мариовска, ул. 3 . ( општина Кисела Вода ).
| | веќе видена | слични

Корисниците од повеќе скопски населби во текот на утрешниот ден ќе бидат од струја. Како што информираат од РЦУК, повикувајќи се на информации од ЕВН Македонија утре струја ќе нема: во време од 09.30 до 15.00 часот, корисниците од село Долна Арнакија . (општина Сарај ), како и дел од корисниците од улиците: Дринска, Виничка, Вашингтонска и Нов Живот ( општина Шуто Оризари), во време од 09.30 до 11.00 часот, корисниците од ул. Франц Прешерн, (општина Карпош) во време од 10.00 до 11.30 часот, корисниците од ул. Александар Урдаревски ББ- м.в. Езеро . ( општина Бутел ), во време од 09.00 до 12.00 часот, дел од корисниците од ул. Мариовска, ул. 3 . ( општина Кисела Вода ),
| | веќе видена | слични
9 копии

Корисниците од село Љубин, лоцирани на улицата 104 во општина Сарај, денеска од 9 до15:30 часот ќе бидат без струја. Во периодот од 6:30 до 7:30 часот без струја ќе бидат корисниците од Момин Поток, дел од индустриската зона Визбегово и дел од булеварот „Босна и Херцеговина“ во општините Бутел и Карпош. РЦУК – Скопје информира дека прекините се заради инвестиции во електромрежата.
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 167 | | | веќе видена

До крајот на неделата ќе се знае дали СДСМ и ДУИ ќе излезат на претседателските избори со заеднички кандидат, кажа премиерот Зоран Заев по денешната средба со ...
сите 224 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 255 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 255 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 95 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 156 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дел од Бутел и Карпош утре без струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: