СП Русија: Тепачка на „Откритје арена“ – осумина „кариоки“ тепаа српско семејство


3 копии

Додека се играше дуелот од Е групата на Откритје арената во Москва настана тепачка помеѓу српските и бразилските фанови. Во тепачката учествуваше и жена која ...
| | веќе видена | слични

На интернет се појави снимка од тепачката помеѓу српските и бразилските навивачи во текот на натпреварот помеѓу овие две селекции. „Од почетокот на натпреварот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На вчерашниот натпревар помеѓу Србија и Бразил се случил помал изолиран инцидент во кој било нападнато едно српско семејство. Медиумите во Србија пренесуваат ...
| | веќе видена | слични

Едно српско семејство ќе го памети Светското првенство во Русија но не по добро. Имено фотографии го обиколија свет од тепачка помеѓу српски и бразилски ...
| | веќе видена | слични

Бразил синоќа ја победи Србија со 2:0 и го освои првото место во групата. Видно возбудени ос ситуацијата бразилско – српските фанови и физички се преметаа на ...
| | веќе видена | слични

Додека на една трибина на стадионот во Москва каде играа Србија и Бразил, осумина „кариоки“ тепаа српско семејство останатите си гледаа сеир, а еден дури се ...
| | веќе видена | слични

„Бразилски навивач почна да го удира мојот татко, а седумина веднаш му се приклучија. Се обидов да го бранам па тргна и мојата мајка. Останатите сето тоа само ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека Бразилците полека, но сигурно го градеа патот кон својата победа, која и ја остварија со резултат 2:0, на трибините се случуваше вистински спектакл. ...
| | веќе видена | слични

Србија не успеа да обезбеди место во осмина – финалето на Светското првенство и во последното коло загуби 2:0 од Бразил. Сепак, Србија, или поточно, еден од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 163 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.Мицкоски пред ...
сите 252 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена

Не ми се допаѓа што морам да кажам ПЈРМ, но се надевам дека наскоро ќе можам да кажам Северна Македонија, порача денеска еврокомесарот за проширување Јоханес ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СП Русија: Тепачка на „Откритје арена“ – осумина „кариоки“ тепаа српско семејство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: