Нов музички проект,сниман на театарската сцена во Велес !

„Ориентал бенд“ по речиси 2-годишна апстиненција од медиумите, се враќаат со нешто ново и навистина оригинално. Бендот, празнично, ги изненади почитувачите на убавата песна, промовирајќи проект кој содржи преработки на македонски евергрини и неколку познати светски хитови. https://www.youtube.com/watch?v=aK6yoIOGmG0 “Целиот проект е снимен во живо. Нашата желба, во живо да отпееме и отсвириме неколку убави песни, на театарска сцена со светла, вроди со плод и нескромно ќе кажеме дека испадна одличен производ. Нашето го остваривме. Работевме со многу голема желба и љубов, а сега останува публиката да го препознае тоа “ , велат „Ориентал бенд“, дадовајќи дека видеата ќе се објавуваат на нивниот youtube-канал.“За сите преработки, направивме и видеа, а ќе ги објавуваме по едно, секоја недела. Сакаме искрено да се заблагодариме на театарот во Велес, Љупчо Павловски од студио „Анастасија“ и Кристијан Конески, кој беше задолжен за видео продукцијата.“,додаваат тие. По новогодишните празници конечно излегуваат и две ...
| | веќе видена | слични

 Светската сцена е нејзината цел, а во секој проект соработува со еминентни музички имиња и е чекор поблиску дотаму. Младата и талентирана Рената Кралевска стана миленичка во Македонија со својот глас и стас, но не сопира тука, секој нејзин чекор е насочен кон освојување на светската сцена. Нејзин последен проект е „Queendom“, аудио и видео проект сниман со продуценти во Шведска. Празничниот период Рената го користи за одмор, а новости на музички план најавува за 2018 година. Активна е на сцената уште од 2012-та година, кога се најде на повеќе светски листи и аудио компилации во Лос Анџелес дистрибуирани од продуцентите на World Chart Show заедно со Ела Хендерсон, Ники Минаж, Лени Кравиц. Проговоривме со неа околу тоа што ја инспирира во животот и кое е нејзиното мото: Кое е твоето животно мото и советот кој би си го дала на помладата верзија од себеси? Како сè повеќе минувам низ животни ситуации, така функционирам не обврзувајќи се кон едно мото. Но, ќе кажам, сакајте се и фокусирајте се на своето духовно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ, кој загина во неделата на 17. февруари, ќе биде погребан на Новите гробишта, а во `11 часот ќе биде одржана ...
сите 244 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 165 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов музички проект,сниман на театарската сцена во Велес !

Од:
До кого (е-маил):
Порака: