Поинаков агол за преслушување на вашите грамофонски плочи


Убаво е да се види некоја нова иновација на полето на аудио техниката од време на време. Всушност ова што го презентирам денес е еден вид на редефинирање на грамофоните и начинот на кој тие ги вртат грамофонските плочи. Има нешто магично додека се гледа винилот како врти – музиката добива една поинаква вредност за разлика од преслушувањето на илјадниците мп3-ки на нашите компјутери. Компанијата Gramovox претходната недела лансираше кампања на Kickstarter за собирање на средства потребни за производство на нивниот нов грамофон “Floating Record”. За неполни 6 дена Gramovox собраа преку 750.000$ за нивниот грамофон кој ги врти плочите вертикално – уред кој ќе допре до срцата на музичките ентузијасти и носталгичари. Иако ова не е првпат да се види ваков уред на музичката сцена, “Floating Record” со својата минималистичка естетика, употребата на високо квалитетно дрво и вградените звучници дефинитивно ќе се вклопи на вашата полица покрај колекцијата на грамофонски плочи за само 349$.
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 167 | | | веќе видена

До крајот на неделата ќе се знае дали СДСМ и ДУИ ќе излезат на претседателските избори со заеднички кандидат, кажа премиерот Зоран Заев по денешната средба со ...
сите 224 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 255 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 255 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 95 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 156 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поинаков агол за преслушување на вашите грамофонски плочи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: