Погрешно пресметан бројот на загинати во нападите во Шри Ланка


3 копии

Полицијата на Шри Ланка откриле складиште со околу 200 детанатори за експлозивни направи во градот Нувара Елија во централниот дел на земјата, објави во ...
| | веќе видена | слични

Властите на Шри Ланка го ревидираа бројот на жртвите во неделните терористички напади во Коломбо, намалувајќи ја за повеќе од 100 луѓе. Според најновите ...
| | веќе видена | слични

Во нападите на бомбаши самоубијци во цркви и луксузни хотели на Велигден , биле убиени 253 ,а не 359 лица. До сега службената бројка на загинати беше 359 лица, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Велика Британија ги советува своите граѓани да не патуваат во Шри Ланка, освен во неопходни случаи, се наведува во денешното соопштение на Форин офисот, со ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Бремена жителка на Шри Ланка се саморазнесе откако локални полицајци влегоа во нејзиниот дом со цел да го претресат во врска со терористичките напади на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Властите во Шри Ланка ја затворија Централната банка и патот кој води кон аеродромот во Коломбо, плашејќи се од нови бомбашки напади во земјата. Полицијата ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Според најновите информации, полицијата смета дека таткото на двајцата бомбаши самоубијци кои учествувале во крвавите напади во Шри Ланка им помогал во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според последните информации од Шри Ланка, полицијата смета дека татко на двајца од бомбашите самоубијци кои учествувале во терористичките напади, им помогнал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 477 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека Техеран нема да попушти под притисокот на САД и дека нема да се откаже од своите цели, дури и ако Иран биде ...
сите 167 | | | веќе видена

На средбата беше констатирано дека во овој важен период за Република Северна Македонија, потребно е целата политичка енергија да се насочи кон исполнувањето на ...
сите 211 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски, откако денеска на Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања, со која претседава тој, информира оти поднесува оставка, ...
сите 129 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погрешно пресметан бројот на загинати во нападите во Шри Ланка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: