Погрешно конфигурирани сервери се причината за 1,5 милијарди загрозени податоци


Погрешно конфигурирани сервери се причината за 1,5 милијарди загрозени податоци... Серверите е многу важно да се водат од професионалци, кои исто така може да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ го обвинува премиерот Зоран Заев, дека, како што велат, уживал во релаксирана атмосфера со косовскиот премиер Рамуш Харадинај, наместо ...
сите 303 | | | веќе видена

Русија предупредила на последиците по нападот кој го извеле силите на САД, Велика Британија и Франција на Сирија, а една Кремљ веќе изнел, велејќи дека на ...
сите 537 | | | веќе видена

По добивањето на чистата препорака од ЕК за отворање на пристапните преговори важно е продолжување и продлабочување на реформите на патот кон ЕУ. Власта и ...
сите 226 | | | веќе видена

Тој побара од владата на СДСМ да се извини на опозицијата бидејќи ги манипулира граѓаните со изјавите дека опозицијата има информации за преговорите за спорот ...
сите 84 | | | веќе видена

Oд мај минатата година, многу позитивни работи се случија во вашата земја. Грција и Mакедонија никогаш не биле поблиску до решение за името, изјави министерот ...
сите 107 | | | веќе видена

Направете вкусно свинско каре кое ќе рашири неодолива арома. 1 кг. свинско каре без коски 2 лажици сенф 100 гр. кашкавал 2 колбаси 250 гр. шампињони ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погрешно конфигурирани сервери се причината за 1,5 милијарди загрозени податоци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: