Поголемиот дел од парите за обнова на Богородичната црква сè уште не се уплатени

3 копии

Поголемиот дел од парите што беа ветени од донатори за обнова на Богородичната црква допрва треба да бидат уплатени, изјавил парискиот надбискуп Мишел Опети. ...
| | веќе видена | слични

Ваквиот даночен договор е најголем во историјата на Италија. Компанијата Керинг , која негираше дека не плаќа данок , според аналитичарите, има готови пари во ...
| | веќе видена | слични

Палингенезија е збор со грчко потекло кој значи преродба. Токму тоа е името на еден од проектите за новиот кров на катедралата Нотр Дам кој изгоре во несреќата ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Стотици тони олово се користени во конструкцијата на Нотр Дам и во цковната кула која изгореа и се срушија во пожарот. Топењето на кровот на катедралата Нотр ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 450 | | | веќе видена

Федералната администрација за воздухопловство ги предупреди американските комерцијални авиони кои летаат над водите на Персискиот Залив, дека ризикуваат да ...
сите 167 | | | веќе видена

На социјалните мрежи потсетување на изјава на пратеникот Павле Богоевски кој е под притисок да си даде оставка откако во скандалот “кокаин за пратеник” беше ...
сите 228 | | | веќе видена

Се задржува трендот на регистрирање на голем број на заболени од мали сипаници во државата. Во изминатата недела бројот на новорегистрирани заболени изнесува ...
сите 192 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена

Според документот се дозна каде се родило кралското бебе. Арчи харисон Маунтбатен Виндзор е роден во приватната болница Портланд во Вестминстер. За потребите ...
сите 46 | | | веќе видена

Кој има проблем со циркулација, главоболка, вртоглавица и недостаток на железо, треварите препорачуваат единствен рецепт. Лекот датира од стари времиња, а ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поголемиот дел од парите за обнова на Богородичната црква сè уште не се уплатени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: