Прилепскиот мермер и тутун може да се најдат на чешкиот пазар


2 копии

На денешното изборно собрание, премиерот Заев ми ја честиташе на Лазаров и му посака успех, а на членките на комората им оддаде признание за нивната улога во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонскиот бизнисмен Кирил Лазаров, основач и сопственик на Националната агенција за обезбедување на лица и имот (НИКОБ) ќе ја предводи Македонско – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев денеска имаше свое обраќање на годишното изборно собрание на Македонско – бугарската стопанска комора. Премиерот му ...
| | веќе видена | слични

Денеска се обратив на годишното изборно собрание на Македонско-бугарската стопанска комора. Му честитав на новиот претседател, Кирил Лазаров, а на членките на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев заедно со заменик претседателот задолжен за економски прашања и координација со економските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 467 | | | веќе видена

Заев замина на луксузен одмор во странство, во Германија и остави, даде зелено светло да се реализира уште еден насилнички акт против Република Македонија; Акт ...
сите 537 | | | веќе видена

Традиционалното обележување на Богојавление и пливање за светиот крст беше одржано и во Земун а токму таму крстот го извади Јована Лепосавиќ, 18 годишна ...
сите 154 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 260 | | | веќе видена

Скандалот на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш никако да стивне, секој ден се појавува нов доказ против пеачката.Пеачката ставајќи на Инстаграм ...
сите 209 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 91 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 423 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прилепскиот мермер и тутун може да се најдат на чешкиот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: