Како до поголем развој на агросекторот во земјата

2 копии
6 копии

Од 180 куќи колку што има во штипското село Радање, само двајца знаат да работат на компјутер, но тие не се занимаваат со земјоделство. Ова е само еден од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стопанската Комората на Македонија на 16 мај (четврток) ќе организира меѓународна конференција на тема „Насоки за унапредување на земјоделско-прехранбениот ...
| | веќе видена | слични

Здружението за земјоделство и прехранбена индустрија при Стопанската комора на Македонија континуирано презема активности во насока на поголема препознатливост ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 363 | | | веќе видена

Во новиот документарец за војвотката од Сасекс под наслов „Меган Маркл: филмови, брак и мајчинство“ кралската дописничка Ешли Пирсон ја открива причината за ...
сите 88 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 141 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска на Фејсбук излезе со коментар за скандалот со пратеникот Павле Богоевски. Таа напиша:Jас мислам дека сите пратеници и високи ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како до поголем развој на агросекторот во земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: