Во поплавите во Индија загинаа повеќе од 160 луѓе


2 копии
5 копии

Бројот на загинати во поплавите што ја погодија јужната индиска провинција Керала се искачи до 370 лица, а над 1,2 милиони се внатрешно расселени и сместени во ...
| | веќе видена | слични

Со повлекувањето на водата во индиската држава Керала денес биле откриени нови жртви во најсилните монсуни во последните 100 години, со што бројот на загинати ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Индија распореди илјадници војници во спасувачката акција во индиската држава Керала каде поради поплавите предизвикани од обилните монсунски дождови илјадници ...
| | веќе видена | слични

Илјадници луѓе во индиската држава Керала се заробени поради монсунските поплави и чекаат да бидат спасени. Најмалку 324 лица загинале во поплавите кои ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 136 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

Ако партијата било кого лично навредила и ако некој се почувствувал навреден тогаш еве во име на партијата сега се извинувам, рече Игор Јанушев, генерален ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во поплавите во Индија загинаа повеќе од 160 луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: