Осветата на разјарениот Бик! Видео!


Одбојувањето до почетокот на седмата сезона на серијата "Game of thrones" официјално почна. Вчера HBO го објави и официјалниот прв трејлер долгоочекуваната претпоследна сезона на хит серијата во која може да се видат три омилени ликови. Џон Сноу, Денерис и Серси се припремаат за големата битка за престолот, додека одат низ ходниците на своите замоци и го завземаат своето место на престолот. Оваа сезона ќе има седум епизоди, и ќе почне со прикажување во јули, иако претходните шест сезони тоа беше во април.
| | веќе видена | слични

Иако се уште има цели четири месеци до премиерата на седмата сезона на серијата “Игра на престоли” фановите беа воодушевени со последниот трејлер на серијалот кој собира на едно место тројца од нејзините главни ликови. Во 90-секундното видео се гледаат Церсеј Ланистер (Лина Хиди), Денерис Таргариен (Емилија Кларк) и Џон Сноу (Кит Харингтон) кои го продолжуваат својот поход кон Железниот трон. И тројцата се прикажани како трчаат со своите престоли под придружба на парчето од 90-те на британски инди бенд James “Sit Down”. Од премиерата во 2010 година фантастичната серија освоила 38 награди “Еми” – повеќе од кој и да бил серијал во историјата. Сагата исто така ужива и на импресивна публика од над 25 милиони гледачи. Во моментов се познати многу малку детали околу новата сезона, чија премиера е најавена за 16 јули, освен тоа што во неа учество ќе земат носителот на “Оскар” Џим Броудбент и музичарот Ед Шииран.
| | веќе видена | слични

Ејч-би-о го објави првото официјално промотивно видео за Сезона 7 на „Игра на престолите“.На трејлерот Серсеи Ланистер (Лина Хиди), Џон Сноу (Кит Харингтон) и Денерис Таргериен (Емилија Кларк) долго чекорат кон своите престоли, а леденосиното око што се појавува на крајот навестува дека владеењето на седумте кралства е најмалиот од нивните проблеми.Зимата е тука, а Кралот на ноќта има моќ да уништи сè, од Северот, па сè до Кингс Лендинг.16 јули сè уште е уште премногу далеку.
| | веќе видена | слични

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Даут-пашин амам во Скопје беше местото каде се собраа за да одговорат на прашањето „Зошто Европа?“. Опкружен од сликите на Адем Кастрати, германскиот министер ...
сите 136 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денеска оствари средба со потпретседателот на Европскиот парламент од Грција, Димитриос ...
сите 134 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осветата на разјарениот Бик! Видео!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: