OnePlus 6 Avengers Edition доаѓа во април!


По успехот на Star Wars верзијата на OnePlus 5T минатата година, уште една интересна варијанта на OnePlus уред очекуваме до крајот на овој месец... Според видеото кое се појави, OnePlus, во соработка со Marvel Studios, планира да претстави Avengers верзија од свој уред. Не би имало смисла компанијата да претстави ваква верзија од некој постар смартфон, така што најверојатно ќе добиеме OnePlus 6 Avengers Edition. Бидејќи филмот Avengers: Infinity War ќе се појави на 27 април, најверојатно новиот OnePlus уред ќе биде претставен во исто време со него. Во спецификациите, Avengers варијантата ќе биде иста со обичниот OnePlus 6.
| | веќе видена | слични

Со секој нов трејлер или видео-спот за новиот филм на студиото Marvel учиме по некоја нова работа за членовите на Avengers. Но, овојпат наместо ликовите се фокусираме на актерите кои ги толкуваат овие улоги. Изгледа дека снимањето на „Avengers: Infinity War“ било многу забавно за сите кои се вклучени во овој филмски проект. Тоа може да се заклучи од видеото кое ги покажува Крис Прат, Крис Хемсворт, Роберт Дауни Џуниор и останатите актери кои ги глумат вашите омилени суперхерои.
| | веќе видена | слични

Како што се ближи датумот на премиерата на новиот филм на Marvel, така почнуваат и дебатите за тоа кој од суперхероите е најсилен, има најдобри моќи или најдобар костим. Во ова видео се рангирани најмоќните членови на Avengers, онака како што се претставени во филмовите. Благодарение на деталната анализа на екипата од YouTube каналот Looper, сега и вие ќе можете да се пофалите дека имате големо знаење за суперхероите на Marvel.
| | веќе видена | слични

Мај ќе биде одличен месец за OnePlus, бидејќи компанијата планира да го претстави својот нов смартфон на почеток од месецот, заедно со безжични слушалки. Но, тоа не е се... Според гласините, OnePlus ќе претстави лимитирана верзија од новиот смартфон, OnePlus 6, позната како Avengers: Infinity War. На почеток, моделот ќе биде претставен во Англија, со Snapdragon 845, 8GB RAM и 256GB меморија. Бидејќи обичната верзија од OnePlus 6 ќе биде претставена на 5 мај, Avengers: Infinity War верзијата најверојатно ќе биде претставен во исто време, иако филмот ќе се појави на 27 април. Исто како претходниот Star Wars Edition модел, OnePlus 6 Avengers: Infinity War ќе биде достапен во ограничен број.
| | веќе видена | слични

Љубителите на Марвел одамна го очекуваат крајот на големата ера на модерните супер херојски филмови. Кога ќе завршат овие високобуџетни ликови и кога актерите кои ги играат ќе ги закачат своите наметки? Веќе неколку недели знаеме дека претстојниот филм Одмаздници: Војна на Бесконечноста(Avengers: Infinity War) и Одмаздници 4 ќе го означат крајот на голем број познати херои од Марвел универзумот. Но кој навистина ќе умре? Последниот трејлер ни ги покажува Капетан Америка, Ајрон Мен и Тор во навистина загрижувачки но и нејасни ситуации. Сите овие актери кои ги глумат хероите, почнувајќи од Крис Еванс, Роберд Дауни Џуниор и Крис Хемсворт, имаат договори кои завршуваат после Одмаздници 4. А сега конечно знаеме еден кој сигурно ќе си оди, а тоа е Крис Еванс како Капетан Америка. Профил направен за Еванс во „Њујорк Тајмс”, покажува дека тој сепак ќе се пензионира како Капетан Америка. „Минатата година истовремено ги снимаше последните два Марвел филмови, за кои има е обврзан со договор... Одмаздници: Војна на ...
| | веќе видена | слични

Одмаздници: Војна на Бесконечноста е веднаш зад аголот, а Марвел студиото тукушто објави постери од сосема нови карактери кои ќе се придружат на тимот, за да нè подготви за почетокот на крајот. Новите постери пристигнаа откако молбата до фановите од браќата Русо беше објавена на социјалните медиуми, барајќи обожувачите на Марвел хероите да не кажуваат ништо за филмот откако ќе ја изгледаат премиерата. Роберт Дауни Џуниор и Том Холанд вчера ја споделија пораката и потоа ги споделија новите постери за Одмаздници 3, што дополнително ја зголеми возбудата. Роберт Дауни Џуниор беше првиот од Одмаздниците што го сподели својот постер од Тони Старк (нормално, кој друг може да е прв ако не тој), а брзо потоа го следеа и неговите колеги. Деталите на костимот на Том Холанд (Железниот пајак) се многу појасни, а случајот е ист и кај другите постери. Во прилог на Дауни Џуниор и Холанд, излегоа дополнителни 20 постери меѓу кои на Црната вдовица на Скарлет Јохансон, Капетан Америка на Крис Еванс, Скарлетната вештерка на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 136 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 255 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 326 | | | веќе видена

До понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер. Нови локални врнежи од дожд ќе има ...
сите 172 | | | веќе видена

Во текот на претседателската кампања, Гордана Силјановска – Давкова на вечерашната дебатна емисија на ТВ21 рече дека новинари го следеле и го ставале на ...
сите 206 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 83 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски не се согласува со предлог измени на законите за безбедносните служби со кои би се одзеле надлежности од шефот на ...
сите 26 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

OnePlus 6 Avengers Edition доаѓа во април!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: