Погледнете го моментот кога храбро куче во шума му се спротиставува на леопард (Видео)


Група туристи минатата недела снимиле неверојатна сцена, откако за време на сафари на патека налетале на едно куче кое дошло од блиското село, па среде пат се ...
| | веќе видена | слични

Кога зборуваме за решителност, ова улично куче не сакаше да прифати не како одговор. Не ги тргна очите од автобусот во оваа тешка ситуација. Кутрото куче, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Вардар ја продолжи победничката серија во СЕХА Газпром лигата со триумфот над Стеауа Букурешт, 27-21 (15-11), истовремено поставувајќи нов клупски рекорд. ...
сите 122 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погледнете го моментот кога храбро куче во шума му се спротиставува на леопард (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: