Уличното куче очајнички се обидуваше да стигне до автобусот, а потоа автобусот застана


Кога зборуваме за решителност, ова улично куче не сакаше да прифати не како одговор. Не ги тргна очите од автобусот во оваа тешка ситуација. Кутрото куче, ...
| | веќе видена | слични

Група туристи минатата недела снимиле неверојатна сцена, откако за време на сафари на патека налетале на едно куче кое дошло од блиското село, па среде пат се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уличното куче очајнички се обидуваше да стигне до автобусот, а потоа автобусот застана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: