Националниот парк „Маврово“ објави фотографија од рис, „уловен“ и волк

Балканскиот рис е во категоријата на критично загрозен според еден од критериумите на меѓународната унија за зачувување на природата и како таков е ставен од ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од десет години во континуитет се работи на заштита на критично загрозениот балкански рис. Активностите се главно насочени кон: лобирање за прогласување ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Прекрасен рис е снимен во Националниот парк Маврово со помош на фотозамка и е направена прекрасна фотографија од оваа гордост на Бистра. На страницата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Фејсбук страницата на Националниот парк Маврово, утрово се појави фотографија од рис направена со помош на фотозамки. Фотографијата е направена во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Во Националниот парк „Маврово" е направена нова фотографија од балкански рис. Фотографијата од преубавото животно е направена со помош на фотозамки во рамките ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Не е работа на Собранието или Владата да одредуваат прв човек на новото обвинителство за организиран криминал и висока корупција што треба да го наследи СЈО, ...
сите 164 | | | веќе видена

Извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, е готов и стигнал во Обвинителството за гонење на организиран криминал ...
сите 386 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 140 | | | веќе видена

Со неизвесност и големи непознаници за ставот на пратениците од различните опции, Предлог законот за јавно обвинителство неделава влегува во Собранието. ...
сите 81 | | | веќе видена

Откако го освои Вимблдон, Новак Ѓоковиќ со сопругата Јелена и децата летува на островот Корчула во Хрватска. Српскиот тенисер веќе објави неколку слики и видеа ...
сите 156 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Националниот парк „Маврово“ објави фотографија од рис, „уловен“ и волк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: