ПОЧИНА ПРВАТА БОНД ДЕВОЈКА: Една недела по смртта на Роџер Мур омилениот Џејмс Бонд, нè напупшти и Моли Питерс (ФОТО/ВИДЕО)


Моли е најпозната по улогата во Бонд филмот каде партнер и беше Шон Конери Првата Бонд девојка преубавата актерка Моли Питерс почина вчера на 76 години, а причината за смртта сè уште не е позната. Британската актерка е позната по улогата на медицинската сестра Патриша Фиринг во филмот „Операција Гром“ од 1965 година. Моли е најпозната по улогата во Бонд филмот каде партнер и беше Шон Конери. -Тажни сме што слушаме дека Моли Питер починала. Нашите мисли се со нејзиното семејство, е објавено на официјалната страна на Џејмс Бонд. We are sad to hear that Molly Peters has passed away at the age of 75. Our thoughts are with her family. pic.twitter.com/6k3Ifs2gpY — James Bond
| | веќе видена | слични
3 копии

Ена Беговиќ беше една од најубавите актерки во поранешна Југославија. Остана запаметена по многубројните филмски и театарски улоги. За жал, познатата актерка загина на 15. август 2000. година во четириесеттата година. Таа зад себе ја остави ќерката Лана Радељак, која тогаш имала само месец и половина.
| | веќе видена | слични

Познатата српска актерка Слобода Мичаловиќ, нејзината сестра, семејството, роднините и пријателите денеска се простија од актерот Драган Мичаловиќ. Актерката скршена од болка за својот татко кој почина на 67. годишна возраст. Тој ќе остане запаметен по бројните улоги, серии, филмови, претстави и секако серијата Среќни луѓе.
| | веќе видена | слични
2 копии

Актерот Драган Мичаловиќ почина на 67. годишна возраст, а неговите ќерки се простија од него со потресна порака: - Најмалата тебе најмногу те сака. Зошто е тоа така? Мој капетане, твојот брод ќе продолжи цврсто и храбро, напиша неговата ќерка рагана. Познатата актерка Слоба напиша патувај ангелу мој. Инаку, актерот почина вчера во Белград.
| | веќе видена | слични
2 копии

Преубавата Моли Питерс почина на 76 години, а причината за смртта се уште не е позната. Британската актерка е позната по улогата на медицинската сестра Патриша Фиринг во филмот „Операција Гром“ од 1965 година починала вчера на 76 години. Моли е најпозната по улогата во Бонд филмот каде партнер и беше Шон Конери. -Тажни сме што слушаме дека Моли Питер починала. Нашите мисли се со нејзиното семејство, е објавено на официјалната страна на Џејмс Бонд. Моли беше првата Бонд девојка која се разголи во филм. Иако одредени делови од телото и биле покриени со ткаенина, сцената во која Моли била гола тогаш предизвикала бурни реакции. Филмот добил ознака „X“ што значело дека во кино салите филмот може да го гледаат само постари од 18 години. По таа улога Моли станала еден од најголемите секс симболи во ’60 години. Британската катерка живеела со сопругот. На 18 години родила ќерка која ја дала на посвојување. Нејзиниот син починал пред неколку години.
| | веќе видена | слични
2 копии

Почина британската актерка Моли Петерс, најпозната по улогата на медицинската сестра Патриција Фиринг во Бонд филмот „Операција гром“. Имаше 75 години. Веста за смртта на актерката е објавена на официјалната Твитер страница на филмовите за Џејмс Бонд. Причината за смртта на Моли Петер се не е соопштена. Моли беше првата Бонд девојка која се разголе во франшизата, во филмот од 1965 година. Сцената во која Моли е гола, тогаш предизвика бурни реакции, а филмот можеше да добие ознака „X“, што би значело дека во кината не би можел да го гледаат помлади од 18 години. Со таа улога, Петерс стана една од најпознатите секс симболи на 60-тите. После филмот за тајниот агент 007, Моли глумеше само во трилерот „Цел за убивање“ од 1966 година и во комедијата „Не го кревајте мостот, намалете ја реката“ од 1968 година, во кој главна улога имаше легендарниот Џери Луис.
| | веќе видена | слични

Англиската актерика, Моли Ппетерс, позната како првата девојка на Џемс Бонд или по улогата на медицинската сестра во „Операција гром“ почина во 76 година Таа беше првата девојка која се соблече во филмовите на тајниот агент, дури некои сцени во тоа време се сметале дека се многу непристојни па не се ни ставени во филмот. Во 1965 година се сликала и за Плејбој. Многу рано станала мајка, родила ќерка и ја дала на посвојување. Подоцна родила син, кој починал а во 2011 година имала благ мозочен удар. Во 60тите години беше секс симбол.
| | веќе видена | слични

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 188 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 184 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 202 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на Нова Демократија Киријакос Мицотакис се откажа од барањето за гласање недоверба на владата на Ципрас. Партијата најавуваше дека на секој начин ќе се ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЧИНА ПРВАТА БОНД ДЕВОЈКА: Една недела по смртта на Роџер Мур омилениот Џејмс Бонд, нè напупшти и Моли Питерс (ФОТО/ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: