Погледнете го во целост оскаровецот „The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore“ (видео)

Инспириран, во еднакви количества, од ураганот Катрина, Бастер Китон, Волшебникот од Оз и љубовта кон книгите “Morris Lessmore” е приказна за луѓето кои го посветиле својот живот на книгите, а книгите возвратиле на оваа приврзаност. Со помош на повеќе техники (минијатури, компјутерска анимација, 2Д анимација) авторот и илустратор Вилијам Џојс и ко-режисерот Брандон Олденбург направија хибридна анимација која Ве враќа во времето на немите филмови, како и на MGM Technicolor мјузиклите. “Morris Lessmore” е старомоден, а истовремено и производ на најновата технологија... Откако освои голем број интенационални награди „The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore“ оваа година го освои и оскарот за Најдобар краток анимиран филм. Уживајте... Или ако не ви се допаѓа, слободно коментирајте...
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот за името ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент, според очекувањата на упатените. Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис порача дека иако ...
сите 213 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 137 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 188 | | | веќе видена

Законот за двојазичност е противуставен, донесен во нелегална процедура, а со тоа и штетен. Ова се главните причини заради кои што ВМРО-ДПМНЕ денес поднесува ...
сите 236 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погледнете го во целост оскаровецот „The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore“ (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: