Погледнете го најскапиот слалом досега (видео)


Знаете како изгледа ски слалом, но Италијанците од Ferrari покажаа дека скиите не се единственото помагало за возење на оваа ски дисциплина. Слалом, вреден речиси милион евра, возен од Фернандо Алонсо и Фелипе Маса се одржа во Мадона ди Кампиљо, на традиционалниот WROOOM настан. Традиционално, картинг трките на мраз, возењето на болид на мраз и ски трката помеѓу возачите на Ferrari е она што го одбележува WROOOM настанот во ски центарот во Италија, но оваа година видовме нешто ново. Бесниот FF за четворица, кој што беше претставен пред повеќе од една година, беше употребен од возачите на Ferrari за меѓусебна трка на снег. Доколку сакате да знаете дали Фелипе Маса конечно успеа да го победи Алонсо или повторно Шпанецот беше подоминентан од својот тимски колега како во претходните две сезони, погледнете го интересното видео за невообичаената трка.
| | веќе видена | слични

Останато

Поради релативно топлото време и позитивните температури на воздухот се очекува топење на снегот кој падна во изминатото деноноќие и тоа на местата пониски од ...
сите 312 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 225 | | | веќе видена

Односите со Србија се „најдобри и најстабилни од независноста на Црна Гора, а соработката е интензивна“, изјави шефот на црногорскатра дипломатијата Срѓан ...
сите 245 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 225 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погледнете го најскапиот слалом досега (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: