Белата куќа со свое пиво


ПИЈАЛАЦИ » 16 мај, 2013 » Гурман™ Веќе знаеме дека американскиот претседател е голем љубител на пивото. Но, сега, Белата куќа има и сопствено пиво. Пивото е наречено „White House Honey Brown Ale“ и е првиот алкохолен пијалак произведен во Белата куќа. Погледнете како се приготвува ова пиво:
| | веќе видена | слични

Не бадијала се вели дека гладниот човек не избира начин како да дојде до своето јадење, но во овој случај се работи за жедниот кој не избира начин како побргу да го отвори своето пиво. Дали некогаш би ви паднало на ум да ја земете моторната пила, да го вклучите вентилаторот, дупчалката или да го запалите багерот, само за да го отворите своето пиво? Погледнете го видеото и чудете се на разните начини како може да се згаси жедта.
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 143 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белата куќа со свое пиво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: