Најдобрите 10 голови во досегашниот тек на Бундеслигата


Последниве години германската Бундеслига доживеа вистинска експанзија, и најдобар доказ за ова беше минатогодишното финале во Лигата на Шампионите, каде што се сретнаа два германски клубови.Полни стадиони, напаѓачки фудбал, атрактивни потези и борба до последниот свиреж се работите кои го отсликуваат најелитниот германски фудбалски ранг.Есенската титулата отиде кај Баерн, кој има +7 пред Леверкузен, а дури +12 пред Борусија Дортмунд.Да се потсетиме на најдобрите 10 гола од првиот дел од сезоната:
| | веќе видена | слични

Есенската титула во германската Бундес лига му припадна на актуелниот шампион Баерн Минхен, а во првата половина од сезоната гледавме доста атрактивен фудбал... Службениот ЈуТјуб канал на Бундес лигата направи избор на најдобрите десет голови за првиот дел од сезоната во најсилното германско фудбалско првенство. Уживајте...
| | веќе видена | слични

Останато

Гордана Сиљановска Давкова Преспанскиот договор, кој е составен дел и на референдумското прашање, го имаат прочитано исклучително мал процент граѓани. Од друга ...
сите 98 | | | веќе видена

На автопатот Скопје-Гевгелија, на делницата од Неготино до Гевгелија, во патничко возило „опел зафира" со скопски регистарски таблици се пронајдени девет лица ...
сите 77 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска присуствуваше на почетокот на изградбата на нов модерен станбено деловен објект Гарден Ресиденс Ин во Скопје. Како што соопшти ...
сите 59 | | | веќе видена

Подобрување на бизнис регулативата и директен дијалог со приватниот сектор за надминување на предизвиците од даночните и кадрови политики врз ИКТ секторот во ...
сите 63 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо по ФИФА изборот на најдобрите играчи на годината, објави фотографија од камери за надзор на музејпт „ЦР 7“.– Никој не може да ги украде овие ...
сите 261 | | | веќе видена

Овните се хипохондрични, Биковите страствени со Скорпиите, Близнаците вртат нов лист, Лавовите откриваат тајни… Овен Доколку се занимавате со приватен бизнис, ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдобрите 10 голови во досегашниот тек на Бундеслигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: