Сите погледи кон најголемото италијанско дерби – Јувентус го пречекува Интер

Најубав начин да се заврши работната недела е со дерби во петок навечер. И тоа не е какво било дерби, туку се игра најголемото во Италија, помеѓу Јувентус и ...
| | веќе видена | слични

Почетокот на работната недела значи и заокружување на редовните кола во топ 5 лигите од Европа. Пет нови средби се предвидени за денес, а ние продолжуваме да ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 142 | | | веќе видена

Додека Основното јавно обвинителство најавува дека за две недели ќе ги добие првичните информации за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, а ...
сите 119 | | | веќе видена

Човекот којшто го лаже, краде и продава својот народ и својата држава нормално е да бега од јавно соочување со лидерот на опозицијата, порача портпаролот на ...
сите 216 | | | веќе видена

Обидите на британската премиерка Тереза Меј да добие гаранции од ЕУ за својот договор за брегзит, нејзините противници го прогласија за срамен неуспех, кој не ...
сите 385 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите погледи кон најголемото италијанско дерби – Јувентус го пречекува Интер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: