Промоција на збирка песни „Ѕвезди што спијат“ од Михајло Свидерски

2 копии

Збирката песни „Ѕвезди што спијат“ од Михајло Свидерски ќе биде промовирана вечер во Домот на културата „Кочо Рацин“. Песните поместени во оваа збирка во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во рамки на манифестацијата Недела на различности вчера беше промовирана поетската збирка „Kога љубовта се троши како креда” од Љуљзим Хазири од Гостивар, која ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 240 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 267 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 131 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 129 | | | веќе видена

Вкусна закуска која ќе ја обожавате! 1 леб 2 средни пиперки 10 кисели краставички 1 конзерва туна во парчиња 2-3 лажици сенф сол бибер рузмарин маслиново масло ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на збирка песни „Ѕвезди што спијат“ од Михајло Свидерски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: