Поети од Македонија и Бугарија заедно читаа поезија


2 копии
3 копии
3 копии
5 копии

Во Струмица е во тек 26-то издание на фестивалот на камерен театар „Ристо Шишков“. Први пред публиката, во саботата настапија актерите од театарот „Војдан ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поети од Македонија и Бугарија заедно читаа поезија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: