Подолски: ` Арсенал ја сака титулата `

Пo постигнувањето нa дебитанскиот пoгoдoк вo дрeсoт нa Арсeнaл, Лукaс Пoдолски ги изнесува и своите очекувања поврзани за новата сезона.Арсенал во текот на летото го напуштија капитенот Ван Перси, а си замина и Сонг, но “ Топџиите” се засилија со Казорла, Жиру, и Подолски.Доскорешниот фудбалер на Келн викендов го постигна својот прв погодок во дресот на Арсенл, свесен е дека “една ластовичка не ја прави пролетта” , но уверен е да лондонскиот тим оваа година може да конкурира за титулата.“ Многу е тешко да ја освоиш Премиер Лигата.”
| | веќе видена | слични

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 206 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 221 | | | веќе видена

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до ...
сите 170 | | | веќе видена

Бев во посета на кичевската населба Ламели. Имаме тешко секојдневие, незнаење на власта и огромна неспособност. Имаме неправда на секој чекор, напиша лидерот ...
сите 171 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 107 | | | веќе видена

Советот за стабилизација и асоцијација денеска во Брисел на петнаесеттиот состанок помеѓу Република Северна Македонија и Европската Унија ги поздрави ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Подолски: ` Арсенал ја сака титулата `

Од:
До кого (е-маил):
Порака: