Груевски е крив

Помина гласањето на доверба на Владата, од критиките на опозицијата и аргументите во одбраната на власта сфативме само едно, дека Груевски и ВМРО ДПМНЕ се криви за се, па дури и за некадарноста на владините функционери. Министерот за информатичко општество на гостувањето во емисијата „Само Вистина“ на секое прашање на кое немаше одговор аргументираше со тезите дека е виновна претходната власт, па дури и за луѓето кои биле отпуштени од работа со непродолжување на авторските договори. Изгледа функционерите на СДСМ забораваат или пак не знаат дека кај народот повеќе не палат празните флоскули со обвинувања за претходнита гарнитура, туку дека сакаат реални решенија за нивните проблеми со кои ќе се подобри квалитетот на нивнот живот, а токму животот беше предизборно ветување на СДСМ. Не може неработењето и безидејноста да бидат оправдани со лошото владеење на претходната власт, напротив требна да бидат мотив плус да се среди хаосот и пустошот кој што како што милуваат да кажат го остави ВМРО ДПМНЕ зад себе. Не ...
| | веќе видена | слични

Убаво е чувството да знаете дека луѓето ви веруваат, дека четврти пат ви укажуваат доверба да ја водите општината, но истовремено ова е уште поголема обврска и одговорност токму за да ја оправдам укажаната доверба. Ова е и мотив, инспирација повеќе во моите заложби за подобрување на животниот стандард и квалитетот на животот во сите 12 населени места на општина Илинден , вели Жика Стојановски - градоначалник на општина Илинден во интервју за МИА. Понатаму тој додава дека во периодот од завршување на локалните избори, па се до денес реализирани се низа проекти поврзани со инфрастуктурата и подигнување на стандардот на граѓаните. На прашањето околу плановите за реализација на проектите во иднина, тој вели дека подобрување и модернизирање на патната, комуналната и енергетската инфраструктура, подобрувањето на квалитетот на услугите, намалувањето на сиромаштијата остануваат наши приоритети како перспективи за натамошен развој, овозможување подобри услови за живеење, подобрување на животниот стандард и квалитетот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека естаблишментот се обидува да наслика приказна дека Џулијан Асанж е во иста банда со секој можен насилник и терорист во светот - и дека дефинитивно не е ...
сите 194 | | | веќе видена

Со почеток во 20:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Делчево. На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за ...
сите 100 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека тој е задоволен од последните анкети.-Јас сум ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски е крив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: