Третиот ден на ДАФ 2018 донесе интересни претстави

Во текот на оваа фестивалска недела во Прилеп во Домот на културата Марко Цепенков ќе бидат прикажани 12  во конкуренција и пет  придружни престави. Во кои ќе ...
| | веќе видена | слични

На 12 јуни, во НУ Центар за култура “Глигор Прличев” со почеток во 20 часот ќе се изведе претставата „Железниот светилник“ заснована на првиот роман од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претставата „Железниот светилник “ , според романот на Димитар Талев, во режија на Асен Шопов, ќе биде изведена од театарот „Бугарска армија“ на сцената на МНТ ...
| | веќе видена | слични

Љубителите на театарската уметност во недела, 10-ти јуни, Во Центарот за култура „Григор Прличев“, ќе може да ја погледнат првата реприза на новата претстава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Територијата на нашата држава се наоѓа во поле на висок воздушен притисок (антициклон) кој условува стабилно, суво и невообичаено топло време со високи ...
сите 205 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 175 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот Артан Груби и близок соработник на лидерот на ДУИ Али Ахмети, отворено ќе лобира Никола Димитров да биде консензуалниот кандидат на неговата партија ...
сите 193 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Третиот ден на ДАФ 2018 донесе интересни претстави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: