Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за недозволено изработување, држење и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лицето кое на 17 јули извршило разбојништво во сендвичарница „Вили“ во центарот на Скопје, при што ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против едно лице кое се товари дека сторило кривично дело „недозволено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лицето кое изврши разбојништво во центарот на Скопје кај сендвичарата „Вили“ на 17-ти јули 2019 ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје започна истрага против скопјанец кој во центарот на Скопје кај сендвичарата „Вили“ на 17 овој месец, им вперил пиштол и ги ...
| | веќе видена | слични

Активистката Моника Ристовска е осудена на една година затвор, за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Активистката Моника Ристовска е осудена на една година затвор поради „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги.На обвинетата Ристовска во ...
| | веќе видена | слични

Моника Ристовска, активистка за легализација на канабисот за лична и медицинска употреба кај нас, денеска е осудена на една година затвор за неовластено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер, Насер Зибери, со караванот „Оствари го твојот сон“ го започна своето патување од општина Желино, потоа ги посети околните села, Шемшово, ...
сите 171 | | | веќе видена

„Имаме преговарачка рамка од Европската Унија во која е наведено дека европското законодавство ќе го преведеме на македонски јазик, нашиот идентитет е признат, ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот Ковид-19 во нашата земја. Тој ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: