Кривична пријава за скопјанец, фатен со хероин и куршуми


6 копии
10 копии

Скопското Јавно обвинителство до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за сторено кривично дело – недозволено ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против А.К.(17) од Берово поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Шестотини парчиња оружје и 400 килограми дрога беа запалени денеска во печката на „Еуро-никел индустри“ во Кавадарци. Настанот беше во организација на МВР, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По повод 9-ти Јули, Меѓународниот ден за уништување на огненото оружје во погоните на Еуроникел индустри во Кавадарци беа уништени оружје и наркотични дроги ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го следеше уништувањето, а во изјава за медиумите рече дека МВР бележи зголемена ефикасност во откривањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 91 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 192 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава за скопјанец, фатен со хероин и куршуми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: