Фатени избеганите животни од зоолошка градина во Германија

Зоолошката градина Скопје и Vivax Македонија креираат погодна клима за живот на животните кои ќе пристигнат... Зоолошката градина во Скопје уште од 1926-та ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии
2 копии
2 копии

Дивите животни побегнале до Зоолошката градина во близина на Трир во Западна Германија откако поплавата и силната бура ја оштетиле оградата од нивните кафези. ...
| | веќе видена | слични

Дивите животни за кои се сметаше дека побегнале од зоолошка градина во западниот дел на Германија, меѓу кои два лава, два тигри и јагуар, всушност, воопшто не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Во текот на денов територијата на државава подпадна под најавениот Медитерански циклон ОЛИВИЈА и истиот условува врнежи од снег на повеќе места каде е ...
сите 131 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фатени избеганите животни од зоолошка градина во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: