Македонија подготвува законска рамка за трговијата со „крвави“ дијаманти

Македонија подготвува закон со кој ќе се приклучи кон светските напори за контрола на трговијата со т.н. „конфликтни“ или „крвави“ дијаманти. Донесувањето на ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 134 | | | веќе видена

Обидите на британската премиерка Тереза Меј да добие гаранции од ЕУ за својот договор за брегзит, нејзините противници го прогласија за срамен неуспех, кој не ...
сите 381 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија подготвува законска рамка за трговијата со „крвави“ дијаманти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: