Се подготвува спомен-соба на поетот Чедо Јакимовски

3 копии

Со повеќе пригодни манифестации, охриѓани и пошироката културна јавност, денеска, одбележаа 118 години од раѓањето на големиот промотор на Охрид и Македонија, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во глобална поетска акција на „Светското поетско движење за свет без ѕидови“ овој месец во повеќе од 130 држави низ светот се одржуваат поетски читања и ...
| | веќе видена | слични

Охригани го чевствуваат својот голем промотор, холандскиот писател А. ден Долард Утре, 7. февруари, со пригодна манифестација, охриѓани и пошироката културна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 129 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 207 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се подготвува спомен-соба на поетот Чедо Јакимовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: