Златната топка за Модриќ, Мбапе најдобар млад фудбалер

Најдобриот фудбалер на последното Светско првенство во Русија, Лука Модриќ, капитенот на хрватската репрезентација добил многу добра понуда и тоа од 40 милиони ...
| | веќе видена | слични

Лука Модриќ е прогласен за најдобар играч на Мундијалот во Русија, а наскоро би можел да го потпише договорот на кариерата. Барем кога станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Како што јавува Јутарнји Лист од Хрватска, фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ има понуда од 40 милиони евра годишно, без данок. Во прашање е, кој друг, ако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лука Модриќ сосема заслужено беше избран за најдобар играч на Светското првенство во Русија, достигнување кое секако имаа индивидуална сатисфакција кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија во обидот да го зголеми своето влијание на Балканот и него да го зачува како област на хаос и несигурност, го прави токму спротивното. Таа ги оддалечува ...
сите 159 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 262 | | | веќе видена

Денеска говореше грчкиот народ и неговиот глас мораме сите да го слушнеме, а прв господинот Ципрас и поддржувачите на Договорот од Преспа, договор кој се ...
сите 136 | | | веќе видена

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Златната топка за Модриќ, Мбапе најдобар млад фудбалер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: