Стартува ВДИШИ ТЕАТАР 2019

Фестивалот е на 12 овој месец. Свеченото отворање на шесттото издание на Аматерскиот младински театарски фестивал ВДИШИ ТЕАТАР 2019 е со претствата ДОМИНО. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Црвениот крст во Скопје има неколку контејнери за собирање на облека, каде граѓаните можат да ја донираат својата стара облека за социјално загрозените ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска претпладне е сончево со умерена облачност, додека попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.УХМР за попладне во Скопје најавува и невреме ...
сите 307 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот Трамп воведе синоќа нови санкции врз Ајатолахот Али Каменеи и неговите соработници Иран со жестока реакција откако администрацијата на ...
сите 42 | | | веќе видена

Политичката криза во Албанија се продлабочува пред претстојните локални избори закажани за 30 јуни. Албанскиот претседател, Илир Мета, ја осуди одлуката на ...
сите 185 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стартува ВДИШИ ТЕАТАР 2019

Од:
До кого (е-маил):
Порака: