Сè е подготвено за концертот на Лозано!


Популарното дуо Next Time и Магдалена Цветкоска ќе настапат заедно со Влатко Лозаноски на големиот концерт на 23-ти март во ВИП арената, како специјални гости. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Драги пријатели, Задоволство ни е да ја споделиме со Вас актуелната состојба околу концертот на Лозано во Скопје. Имено, како што и очекувавме, интересот е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На неколку денови пред големиот концерт, Влатко Лозановски ја промовираше песна „Мајко“. Автор на музиката и аранжманот е Лазар Цветковски, а текстот го ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за уште едно емотивно музичко дело во кое учествуваа повеќе, но и едни од најдобрите музичари во нашата земја. А, нормално како и за претходните, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 185 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 227 | | | веќе видена

На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
сите 226 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сè е подготвено за концертот на Лозано!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: