Акумулациите од хидросистемот “Брегалница“ со стабилно ниво, се чистат речните корита и каналите

07.03.2018 Состојбата со акумулациите од хидросистемот “Брегалница“ е стабилна, а се преземаат мерки да се спречи излевањето на водата од речните корита. Во ...
| | веќе видена | слични

09.03.2018 Водостопанската подружница “Брегалница“ го донесе годишниот план за наводнување за оваа година, со што земјоделските производители навреме ќе ...
| | веќе видена | слични

Надлежните оттаму смируваат дека состојбата е под контрола. Водата во браната Глажња е десет сантиметри над нејзиното ниво. Одговорните од претпријатието кое ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Прелеваат двете акумулации Глажња и Липково, потврдија денеска од Водостопанство „Кумановско-Липковско поле“.Надлежните оттаму смируваат дека состојбата е под ...
| | веќе видена | слични

Останато

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 320 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 118 | | | веќе видена

Пејачот Шабан Шаулиќ ќе биде закопан во петок, на 22-ри февруари, во алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта во Белград, пренесуваат српските медиуми. ...
сите 194 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 208 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Акумулациите од хидросистемот “Брегалница“ со стабилно ниво, се чистат речните корита и каналите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: